OSRAM PARATHOM® PRO MR16 20 36 ° DIM 3.6 W/2700 K GU5.3
- Tarjous 3 työpäivän sisällä.
- Tarvittaessa etsimme vastaavan korvaavan tuotteen.
Pakend: 1 tk | Karp: 10 tk | Miinimum kogus on 1 karp
Kuvaus
Dimmable low-voltage LED reflector lamps MR16 with retrofit pin base. Product features: LED alternative to low voltage halogen lamps. High color consistency: ≤ 3 SDCM. Dimmable. Base: GU5.3. Lamp made of glass. Excellent color rendering (Ra: 97). Lifetime: up to 40,000 h. Product benefits: Quick, simple and safe replacement without rewiring. Design, dimensions, luminous flux comparable to an incandescent or halogen lamp. Low maintenance costs thanks to long lifetime. No UV and near-IR radiation in the light beam. Stepless dimming. Very high dimmer compatibility, see also www.ledvance.com/dim. Compatible with many common conventional and electronic control gears (see also compatibility list). Instant 100 % light, no warm-up time. Areas of application: Shops and exhibition rooms. Domestic applications. Commercial applications. Accent lighting. Outdoor use in suitable outdoor luminaires only.
| Tuotteen kunto | Uusi |
| Valmistajan nimi | PARATHOM® PRO MR16 20 36 ° DIM 3.6 W/2700 K GU5.3 |
| Tuotemerkki | OSRAM |
| Kategoriat |
Reflektor LED-punktid LED-lambid GU5.3 timmitavad GU5.3 pirnid
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Yhdenmukaistetun järjestelmän koodi |
8539 5200 00 |
| Energiaklass | G |
| EPREL – Euroopa energiamärgistuse tooteregister |
1235150 |
| Lambipesa | GU5.3 |
| Hämardatav | Kyllä |
| Värviesitusindeks | 90-100 (klass 1A) |
| Halkaisija | 50 mm |
| Valgusefektiivsus | 63 lm/W |
| Lambi kuju | Peegeldi |
| Pituus | 44 mm |
| Nimellisjännite | 12 V |
| Värvustemperatuur | 2700 K |
| Lambi võimsus | 3.6 W |
| Valgusvoog | 230 lm |
| Lambi nimetus | MR16 |
| Hõõglamp | Ei |
| Beam angle | 36 ° |
Arvostelun lisäämistä varten kirjaudu sisään.

















Arvostelut
Tuotearvosteluja ei ole vielä.