HENSEL ENYSTAR Isolator box 160 A 3-pole + PE + N
- Tarjous 3 työpäivän sisällä.
- Tarvittaessa etsimme vastaavan korvaavan tuotteen.
Pakend: 1 tk | Kaubaalus: 32 | Miinimum kogus on 1 pakend
Kuvaus
Enclosure with door for the assembly of distribution boards up to 250 A intended to be operated by ordinary persons according to IEC 61439-3. Open enclosure walls for the assembly or as single enclosure with closing plates. All insulated and made of high-quality polycarbonate. Quick enclosure connection with connectors and integrated gaskets. Large wall openings for the wiring. Cable entry via flanges. Wall fastening directly on enclosure, via external brackets or with mounting profile rails. Enclosure with switch disconnector 160 A, 3-pole, according to IEC 60947-3. With PE and N terminals. Wiring area can be changed. With transparent doors and sealable door locking with hand operation. Lockable handle.
| Tuotteen kunto | Uusi |
| Valmistajan nimi | Box with isolator 160 A, size 2, IP 65, transparent door (FP 5211) |
| Tuotemerkki | HENSEL |
| Kategoriat |
Katkaisijoiden kuormankatkaisijat
|
| Päritoluriik* | FI |
|
* Tegelik päritoluriik võib sõltuvalt tarn partiist erineda. Konkreetse päritoluriigi kinnitamiseks võtke palun ühendust oma kontohalduriga. |
|
| Yhdenmukaistetun järjestelmän koodi |
8537 1098 00 |
| ETIM | EC000216 |
| Nimellinen vakiovirta Iu | 160 A |
| Napojen lukumäärä | 3 |
| Tunnus-talitluspinge | 690 V |
| Kaitseaste (IP), esikülg | IP66 |
| Pealüliti variant | Kyllä |
| Turvalüliti versioon | Ei |
| Teenindus-/hoolduslüliti variant | Ei |
| Nominaalne lühiajaline lühisvool LCW | 4 kA |
Arvostelun lisäämistä varten kirjaudu sisään.
















Arvostelut
Tuotearvosteluja ei ole vielä.