THORNeco Recessed Downlight IP44
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Pakend: 1 tk | Miinimum kogus on 1 pakend
Kirjeldus
Recessed LED downlight, direct replacement for traditional 1x18W compact fluorescent downlights. Homogenously lit white opal diffuser made of TpA rated PC. High efficacy, up to 80% energy saving compared to fluorescent light sources. 100mm cut-out – identical to traditional products. AMY VARIO FLEX can be installed into a wide range of ceiling types of 2-16mm thickness, IP44 from the room side, Impact strength: IK06. Total luminous flux: 700 lm, Luminaire input power: 6 W, Luminaire efficacy: 117 lm/W correlated colour temperature (CCT) adjustable via switch for warm white (3000K), neutral white (3500K) or cold white (4000K) to suit application use. Lifetime: 50.000hrs @L80, Colour Rendering: CRI > 80. Chromaticity tolerance (initial MacAdam): 4. Photobiological Risk Group RG0, THD<20%. Body: Polycarbonate, white (RAL 9003), Diffuser: Polycarbonate, TPA. Tool-free connection enabling loop-in loop-out wiring. Plug&Play with “Just Emergency E3 KIT” for 3h emergency operation. Lumen package adjustable on site by 2 steps FLEX@4000K: (FLEX1 – 700 lm (6W), FLEX2 – 460 lm (4W). Detailed power setting information available on www. THORNeco.com. Dimensions: Ø117 x 41 mm,weight: 0.26 kg.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | AMY VARIOFLEX 100 700 830/35/40 – Recessed Downlight IP44 |
| Bränd | THORNeco |
| Kategooriad |
Tööstuslikud rippvalgustid
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* Tegelik päritoluriik võib sõltuvalt tarn partiist erineda. Konkreetse päritoluriigi kinnitamiseks võtke palun ühendust oma kontohalduriga. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 1190 00 |
| ETIM | EC001744 |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Kõrgus/sügavus | 41 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Löögikindlus | IK06 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP20 |
| Valgusvoo nurk | Eriti lai valgusvoo nurk >80° |
| Värvustemperatuur | 3000-4000 K |
| Süsteemi võimsus | 6 W |
| Efektiivne valgusvoog | 700 lm |
| Valgusti tõhusus | 117 lm/W |
Lisainfo
| Valige pakend |
|---|
Arvustuse lisamiseks logi sisse.













Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.