OSRAM VIALOX® NAV®-E SUPER 4Y® 400 W SUPER 4Y
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Pakend: 1 tk | Karp: 12 tk | Miinimum kogus on 1 karp
Kirjeldus
High-pressure sodium vapor lamps for open and enclosed luminaires. Product features: Lamp survival factor: 95 % after 16,000 h burning time. Lamp maintenance factor: ≥ 80 % after 16,000 h burning time (according to DIN 13201). Service lifetime: 4 years (at approx. 11 h/day). Dimmable on conventional control gears and electronic control gears. Product benefits: Very high luminous efficacy. Very good luminous flux maintenance throughout the life of the lamp. Energy savings of up to 50 % when replacing mercury vapor lamps (HQL). Optimum energy efficiency on POWERTRONIC® PTo 3DIM ECGs. Areas of application: Streets. Outdoor lighting. Industrial installations. Suitable for use in open and enclosed luminaires. Outdoor applications only in suitable luminaires.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | VIALOX® NAV®-E SUPER 4Y® 400 W SUPER 4Y |
| Bränd | OSRAM |
| Kategooriad |
Kõrgrõhu naatriumlambid E40 pirnid E40 naatriumaurulambid
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
8539 3220 00 |
| Energiaklass | E |
| EPREL – Euroopa energiamärgistuse tooteregister |
546587 |
| Mudel | Matt, jäine |
| Lambipesa | E40 |
| Valgusvoog | 55400 lm |
| Kogupikkus | 290 mm |
| Värviesitusindeks | 20-39 (klass 4) |
| Läbimõõt | 122 mm |
| Valgusefektiivsus | 138 lm/W |
| Lambi kuju | Ellipsoid |
| Vajalik on väline liiteseadis | Yes |
| Värvustemperatuur | 2000 K |
| Lambi võimsus | 400 W |
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.