OSRAM LED CLASSIC A GLOWdim 4W 822…827 E27
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
LED lamps with GLOWdim effect, classic bulb shape. Product features: LED alternative to conventional lamps. Dimming changes light color from warm white (2,700 K) to extra warm white (2,200 K). Good quality of light; color rendering index Ra: ≥ 80. Dimmable. Mercury-free lamps. Product benefits: Provides an especially warm light when dimmed down. Directly controllable via standard dimmer, no remote control required. Clear lamps with innovative LED “filament” technology. Design, dimensions, luminous flux comparable to an incandescent or halogen lamp. Long lifetime of up to 15,000 h. Low energy consumption. Lower thermal output (compared with the standard reference product). Instant 100 % light, no warm-up time. Areas of application: Perfect for decorative installations. Hospitality. Historical buildings. Residential interiors. Marine lighting. Outdoor use in suitable outdoor luminaires only.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | LED CLASSIC A GLOWdim 4W 822…827 E27 |
| Bränd | OSRAM |
| Kategooriad |
LED-lambid E27 timmitav E27 pirnid
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
8539 5200 00 |
| Energiaklass | E |
| EPREL – Euroopa energiamärgistuse tooteregister |
1358101 |
| Lambipesa | E27 |
| Hämardatav | Yes |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Läbimõõt | 60 mm |
| Valgusefektiivsus | 104 lm/W |
| Lambi kuju | Pirnikujuline |
| Pikkus | 105 mm |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Klaasi kate | Värvitu |
| Värvustemperatuur | 2700 K |
| Lambi võimsus | 4.5 W |
| Valgusvoog | 470 lm |
| Lambi nimetus | A-type |
| Hõõglamp | Yes |
| Beam angle | 300 ° |
Pakend: 1 | Karp: 4
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.