LEDVANCE TruSys® WALLWASHER 53 W 4000 K SI
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Luminaire inserts with asymmetrical light distribution. Product features: Asymmetric wallwasher light distribution with beam angle 45°. Luminous efficacy: up to 135 lm/W. Fixed energy taps for electrical connection. High-quality aluminum casing. Type of protection: IP20. Follows the unified LEDVANCE design language (SCALE design). Product benefits: Innovative optical design with a rod lense-technology over the entire length of the luminaire. Internal holders prevent the luminaire from falling while being mounted. Easy electrical and mechanical connection to the mounting rail via snap-in mounting. Single directional light distribution for lighting and accentuation of walls or advertisements. Clean look as mouting brackets are not visible when mounted. Plug-and-play system allows easy installation. High-value design. Rows of up to 81 (On-Off) / 91 (DALI) luminaires and an overall length of 124 m (On-Off) / 151 m (DALI) possible. Energy savings of up to 65 % compared to luminaires with 2 x 80 W T5 lamps. Version with DALI ECG available. Areas of application: Direct replacement for luminaires with compact fluorescent lamps. Discounters, supermarkets. Equipment / Accessories: Mounting rail with fixed integrated 5- (On-Off) / 7-pole (DALI) cable.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | TruSys® WALLWASHER 53 W 4000 K SI |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Rattatulede tarvikud
|
| Päritoluriik* | DE |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 1190 00 |
| Laius | 71 mm |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Pikkus | 1534 mm |
| Kõrgus/sügavus | 53 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP20 |
| Valgusvoo nurk | Lai valgusvoo nurk 40-80° |
| Värvustemperatuur | 4000 K |
| Süsteemi võimsus | 53 W |
| Efektiivne valgusvoog | 6300 lm |
| Valgusti tõhusus | 120 lm/W |
Pakend: 1 | Kaubaalus: 132
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.