LEDVANCE TruSys® FLEX EMERGENCY VERY NARROW 50W 840 VN CL WT EM
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Luminaire inserts with very narrow light distribution for standard and emergency lighting, up to 175 lm/W. Product features: Certified according to European norms (EN 60598-1:2015; EN 60598-2-22:2014). Luminaire suited for normal lighting and emergency lighting. Self-contained luminaires. Emergency lighting function: battery discharge time of 3 h. Function test of emergency lighting: automatic (AT). Battery technology: LiFePO4. Beam angle very narrow: 30°. Click into place solution with smart click buttons. Fixed luminare taps. Steel-sheet housing. Product benefits: Seamless integration of luminaires with emergency lighting function into general lighting. Easy wiring thanks to included prewired driver and battery for Emergency lighting function. Simple testing of luminaires with emergency lighting function thanks to integrated automatic test function. Convenient visualization of results of automatic test with an included control LED. Operation of integrated emergency lighting function with long life LiFePO4 battery with 3h battery discharge time. High luminous efficacy in normal operation. 3 years guarantee. Very directed light distribution for high rack warehouses. Easy installation, no tools required for connection. Energy saving and cost-effective. Flexible application due to a range of different lumen packages and beam angles. Areas of application: Emergency illumination of escape routes. Antipanic lighting. Buildings requiring up to 3 h emergency light operation. Direct replacement for luminaires with compact fluorescent lamps. Industry halls, high rack warehouse, hardware stores. Equipment / Accessories: Mounting rail with fixed integrated 8-pole cable.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | TruSys® FLEX EMERGENCY VERY NARROW 50W 840 VN CL WT EM |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Rattatulede tarvikud
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 1190 00 |
| Laius | 77.7 mm |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Pikkus | 1500 mm |
| Kõrgus/sügavus | 39.4 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP40 |
| Valgusvoo nurk | Keskmine valgusvoo nurk 20-40° |
| Värvustemperatuur | 4000 K |
| Süsteemi võimsus | 50 W |
| Efektiivne valgusvoog | 8600 lm |
| Valgusti tõhusus | 175 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 4
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.