LEDVANCE TRACKLIGHT SPOT D95 55W 55 W 4000 K 90RA NFL BK
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
3-phase tracklight spot with integrated control gear, high wattage. Product features: Compact tracklight spot with integrated control gear. Rotation angle: 350°, tilt angle: 90°. Luminaire efficacy: up to 80 lm/W. Available with color temperature 3000 K or 4000 K. Very good color rendering index Ra: > 90. Color rendering index Ra9: > 50. Initial color consistency: ≤ 3 SDCM. Equipped with reflectors with 24° beam angle. Follows the unified LEDVANCE design language (SCALE design). Robust die-cast aluminum housing. Available in matt white (like RAL9016), matt black (like RAL9004) and concrete grey (like RAL7042). Product benefits: Included 3-phase adapter compatible with common tracks (GLOBAL, EUTRAC, POWERGEAR, STAFF, NORLUX, NUCO, NORDIC). Deep reflector and black antiglare ring for minimized glare (UGR < 16). Reflector easily replaceable thanks to bayonet catch and rubber suction pad. No distraction of attention from the illuminated objects thanks to reduced design. Low flicker light thanks to special electronic control gear. 5 years guarantee. Areas of application: Direct replacement for luminaires using HID lamps. Accent lighting. Fashion shops, accessories shops. Retail. Hotels, restaurants, shops. Equipment / Accessories: Accessory reflectors with 15° or 38° beam angle available.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | TRACKLIGHT SPOT D95 55W 55 W 4000 K 90RA NFL BK |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Raudteelaternad Seinale paigaldatavad lambid
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 1190 00 |
| Laius | 95 mm |
| Värviesitusindeks | 90-100 (klass 1A) |
| Pikkus | 95 mm |
| Kõrgus/sügavus | 297 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Löögikindlus | IK03 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP20 |
| Valgusvoo nurk | Keskmine valgusvoo nurk 20-40° |
| Värvustemperatuur | 4000 K |
| Süsteemi võimsus | 55 W |
| Efektiivne valgusvoog | 4200 lm |
| Valgusti tõhusus | 80 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 4
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.