LEDVANCE SURFACE CIRCULAR 500 DALI 42W 830 IP44 DALI
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Wall and ceiling luminaire with IP44 and DALI-2 technology. Product features: Type of protection: IP44 (ceiling mounting), IP20 (wall mounting). Suitable for central battery emergency installations acc. to EN 60598-2-22. Push DIM function for dimming and switching directly on a pushbutton. Extended lifetime (L70/B10): up to 50,000 h (at 25°C). Impact resistance: IK03. Metal housing, PMMA cover. Ambient temperature in operation: -20…+40 °C. Indoor use only, not suitable for outdoor use. Product benefits: Indoor luminaire with high luminous efficacy. Integrated DALI-2 driver for extended functionalities. Energy savings of up to 55 % compared to luminaires that use CFL. Easy and quick installation. Very homogenous light. 5 years guarantee. Areas of application: Corridors. Stairways. Bathrooms. Foyers. Equipment / Accessories: Replacement cover optionally available.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | SURFACE CIRCULAR 500 DALI 42W 830 IP44 DALI |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Seina- ja laevalgustid Laele paigaldatavad valgustid Pinnale paigaldatavad laternad
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 1190 00 |
| Kere värvus | Valge |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Pikkus | 500 mm |
| Kõrgus/sügavus | 105 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Löögikindlus | IK03 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP44 |
| Värvustemperatuur | 3000 K |
| Süsteemi võimsus | 42 W |
| Efektiivne valgusvoog | 3500 lm |
| Valgusti tõhusus | 83 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 5
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.