LEDVANCE SURFACE BULKHEAD 300 SENSOR 15W 840 WT IP65
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Robust wall and ceiling luminaire with IP65 protection and high-frequency sensor. Product features: High frequency sensor for daylight and motion detection. UV-stabilized polycarbonate (PC) housing, PC-diffuser. Impact resistance: IK10. Push wire terminal for tool-free connection. Through wiring possible. Type of protection: IP65. Luminous flux: up to 1,400 lm. High luminous efficacy: up to 95 lm/W. Lifetime (L70/B50): up to 50,000 h (at 25 °C). Ambient temperature in operation: -20…+40 °C. Product benefits: Multiple adjustments of sensor range, daylight detection and hold time. Suitable for use in dusty and damp locations thanks to high IP rating. Suitable for use in public areas thanks to high IK rating. Separate covers available for an aesthetic and functional product design. 5 years guarantee. Multiple mounting patterns for convenient installation. Energy savings of up to 50 % (compared to luminaires that use fluorescent lamps). Areas of application: Direct replacement for luminaires with fluorescent lamps. Corridors, stairways, entrance areas. Passages, underpasses. Public areas. Equipment / Accessories: Additional cover rings in different designs available. Mounting screws and dowels included.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | SURFACE BULKHEAD 300 SENSOR 15W 840 WT IP65 |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Seina- ja laevalgustid Laele paigaldatavad valgustid Pinnale paigaldatavad laternad LEDVANCE SALE
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 1140 00 |
| Kere värvus | Valge |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Kõrgus/sügavus | 70 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Löögikindlus | IK10 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP65 |
| Valgusvoo nurk | Eriti lai valgusvoo nurk >80° |
| Värvustemperatuur | 4000 K |
| Süsteemi võimsus | 15 W |
| Efektiivne valgusvoog | 1400 lm |
| Valgusti tõhusus | 93 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 8
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.