LEDVANCE STREETLIGHT FLEX LARGE RW35ST P 158W 730 WAL
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Light distribution optimized for wider roads and area lighting. Product features: Light distribution with great depth. Very long lifetime (L90/B10): Up to 100,000 h (at 25 °C). Spigot for 48-60 mm poles included. Additional reduction for 42 mm and adapter for 76 mm poles available separately. Adjustable spigot for both side-entry and post-top installation. +/- 15° tilt angle adjustment without opening the housing. High luminous efficacy: up to 151 lm/W. Operating temperature: -40…50 °C. High surge protection: up to 10 kV (L/N-GND). Push fit terminal for a quick and easy electrical connection. Protection class: II. Product benefits: Durable design and highest quality component selection for long lasting performance. Quick and easy wiring, due to tool-free housing opening and push button terminal. High light uniformity. 3 light colors available, perfectly suited to illuminate highly diverse surroundings. No upper light output ratio (ULOR 0%) when mounted at 0° tilt. Automatic mains disconnection when opening the housing. 5 years guarantee. Areas of application: Outdoor use (IP66). M-, C- and P-class roads acc. to EN 13201. Parking. Public areas. Industry. Equipment / Accessories: Spigot for 42 and 76 mm poles available separately.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | STREETLIGHT FLEX LARGE RW35ST P 158W 730 WAL |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Tänava- ja pargivalgustus
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 4239 00 |
| Laius | 300 mm |
| Värviesitusindeks | 70-79 (klass 2A) |
| Pikkus | 617 mm |
| Kõrgus/sügavus | 90 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Löögikindlus | IK08 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP66 |
| Värvustemperatuur | 3000 K |
| Süsteemi võimsus | 158 W |
| Efektiivne valgusvoog | 23200 lm |
| Valgusti tõhusus | 147 lm/W |
Karp: 1 | Kaubaalus: 18
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.