LEDVANCE SPOT SQUARE DARKLIGHT ADJUST 8 W 3000 K WT
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Recessed mounted spotlight, adjustable, square shape. Product features: Adjustable tilt angle: +/- 20°. Initial color consistency: ≤ 4 SDCM. Lens material: PMMA. Product benefits: Cut off angle for comfortable indoor lighting. High luminous efficacy. Die-cast aluminum housing for improved heat dissipation. Energy savings of up to 90 % compared to halogen lamp spotlights. External driver for extended flexibility (compatible with selected DALI drivers). Easy replacement of external driver thanks to plug with bayonet lock. Design matches the LEDVANCE Spot-, Down- and Tracklight luminaire family. 5 years guarantee. Areas of application: Replacement of halogen lamp spotlights. General accent lighting. Shops, boutiques. Hotel rooms. Bars, restaurants. Galleries, museums. Residential interiors. Equipment / Accessories: Driver included.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | SPOT SQUARE DARKLIGHT ADJUST 8 W 3000 K WT |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Tööstuslikud rippvalgustid
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 4239 00 |
| Laius | 90 mm |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Pikkus | 90 mm |
| Kõrgus/sügavus | 72 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Löögikindlus | IK03 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP20 |
| Valgusvoo nurk | Keskmine valgusvoo nurk 20-40° |
| Värvustemperatuur | 3000 K |
| Süsteemi võimsus | 8 W |
| Efektiivne valgusvoog | 650 lm |
| Valgusti tõhusus | 90 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 6
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.