LEDVANCE SPOT FIX 8W 930 PS DIM IP44 WT
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Recessed mounted spotlight for indoor use, fixed. Product features: Color rendering index Ra: 90. Type of protection: IP44 (room side). Beam angle: 36°. Die-cast aluminum housing. Silicon-pad protected springs. Dimmable (with many common dimmers, see also www.ledvance.com/dim). Through-wiring possible. Product benefits: Energy savings of up to 90 % compared to halogen lamp spotlights. Powerselect: Brightness adjustment via dip switches on the driver. Easy replacement of external driver thanks to plug with bayonet lock. Easy installation and electrical connection thanks to tool-free electrical connectors. SCALE Design – great appearance, valuable materials and small size fits into every surrounding. 5 years guarantee. Areas of application: Direct replacement for recessed spotlights with halogen lamps. General illumination. Hotel rooms and corridors. Bars, restaurants. Accent lighting. Galleries, museums. Residential interiors. Equipment / Accessories: External control gear included with dip-switches to select power during installation. Refurbishment rings are available as accessory. Selected DALI 2.0 driver available as accessory.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | SPOT FIX 8W 930 PS DIM IP44 WT |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Tööstuslikud rippvalgustid
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 4239 00 |
| Laius | 81 mm |
| Värviesitusindeks | 90-100 (klass 1A) |
| Kõrgus/sügavus | 50 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Löögikindlus | IK05 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP44 |
| Valgusvoo nurk | Keskmine valgusvoo nurk 20-40° |
| Värvustemperatuur | 3000 K |
| Süsteemi võimsus | 8 W |
| Efektiivne valgusvoog | 680 lm |
| Valgusti tõhusus | 85 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 20
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.