LEDVANCE PV PANELS HJT-TYPE BIFACIAL BLACK 455 H 48 RB -BF-F9
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
HJT bifacial photovoltaic panels with black frame. Product features: Heterojunction (HJT) solar modules with glass-glass protection. Bifacial – both sides of the panel are absorbing the light. Original Stäubli MC4 EVO 2 connectors. Available in a long cable version. Frame made of anodized aluminum alloy. Maximum static load up to 5400 Pa. Product benefits: HJT solar cells achieve the highest degree of efficiency due to heterojunction technology. Glass-glass modules offer improved protection against moisture, mechanical loads and fire protection. HJT technology significantly reduces the power degradation of the cells over the years. 25-years of product guarantee, 30-years of linear power output guarantee. Limited PID-effect (potential induced degradation) thanks to strict quality control in production process. Durable design and highest production standards guarantees operational reliability and quality. Areas of application: Commercial and industrial installations. Residential installations. Equipment / Accessories: Product is delivered as a whole, no assembly required from customer. MC4 EVO 2 connectors are fitted to the panel. 3 bypass diodes are already installed in the panel.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | PV PANELS HJT-TYPE BIFACIAL BLACK 455 H 48 RB -BF-F9 |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Fotogalvaaniline moodul
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
8541 4300 00 |
| Laius | 1134 mm |
| Kõrgus | 30 mm |
| Mass/kaal | 23 kg |
| Kaabli pikkus | 1200 mm |
| Pikkus | 1762 mm |
| Talitlustemperatuur | -40-85 °C |
| Short-circuit current | 15.47 A |
| Tühijooksupinge | 36.66 V |
| Võimsuse tolerants | 3 % |
| Süsteemi suurim pinge | 29.32 V |
| Ühenduskaabliga | Yes |
| MPP-pinge | 30.81 V |
| MPP-vool | 14.77 A |
| Raam | Yes |
| Elemendi materjal | Monokristalliline |
| Elementide arv | 96 |
| Mooduli kasutegur | 22.77 % |
| Vastuvoolukoormus | 30 A |
| MPP võimsus | 455 Wp |
| Möödavooludioodide arv | 3 |
| Temperatuuritegur Isc | 0.04 %/K |
| Temperatuuritegur Uoc | -0.24 %/K |
| Temperatuuritegur Pmpp | -0.29 %/K |
| Sobib vertikaalseks/ülemiseks klaasimiseks | No |
| Peegeldumisvastase kattega klaas | Yes |
| Raami värvus | Must |
Pakend: 1 | Karp: 36
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.