LEDVANCE PANEL COMPACT 600 UGR
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Square recessed panel luminaire with low glare, for 600 x 600 mm ceiling systems and DALI-2 technology. Product features: Suitable for central battery emergency installations acc. to EN 60598-2-22. Push DIM function for dimming and switching directly on a pushbutton. Extruded aluminum frame. Polystyrene diffuser. Lifetime (L80/B10): up to 50,000 h (at 25 °C). Product benefits: Good glare reduction (UGR < 19). Low flicker light thanks to special electronic control gear. External driver for extended flexibility and easy installation. Suitable for emergency lighting. 5 years guarantee. Areas of application: Direct replacement for luminaires with fluorescent lamps. Offices, conference rooms. Reception areas, foyers, corridors, elevators. Suitable for recessed ceiling systems with grid size of 600 x 600 mm. Equipment / Accessories: Accessories for several mounting options available. Security rope for luminaire included. Security brackets preinstalled. External control gear included. Suitable for use with seperate Emergency Conversion Box. Connector box with 5-pole terminal for through-wiring separately available for cable cross sections up to 2.5 mm².
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | PANEL COMPACT 600 UGR |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Laele paigaldatavad valgustid Sisseehitatud paigalduslambid Pinnale paigaldatavad laternad LED Paneelid 60×60
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 1190 00 |
| Laius | 595 mm |
| Kere värvus | Valge |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Pikkus | 595 mm |
| Kõrgus/sügavus | 50 mm |
| Löögikindlus | IK02 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP40 |
| Värvustemperatuur | 4000 K |
| Süsteemi võimsus | 33 W |
| Efektiivne valgusvoog | 3630 lm |
| Valgusti tõhusus | 110 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 4
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.