LEDVANCE PANEL COMFORT 625 UGR
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Square recessed panel luminaires with CRI90, CCT select (CS) feature and low glare, for 625 x 625 mm ceiling systems and DALI-2 IoT technology. Product features: IoT-ready luminaire with DALI-2 technology. Extruded aluminum frame. Polystyrene diffuser. 5-pole terminal block, cable cross section up to 5 x 2.5 mm². Lifetime (L80/B10): up to 60,000 h (at 25 °C). Product benefits: Suitable luminaire for VIVARES and other DALI-2 Light Management Systems. High performance with CRI90 and up to 118 lm/W. Highly versatile due to selectable CCT (CCT Select – CS). High color consistency with SDCM 3. Good glare reduction (UGR < 19). Through-wiring possible with included connector box. External driver for extended flexibility and easy installation. Low flicker light thanks to special electronic control gear. Extended services such as energy monitoring and remote maintenance possible with DALI versions. 5 years guarantee. Areas of application: Direct replacement for recessed luminaires with fluorescent lamps. Offices, conference rooms. Reception areas, foyers, corridors, elevators. Schools, public buildings. Suitable for recessed ceiling systems with grid size of 625 x 625 mm. Equipment / Accessories: Accessories for several mounting options available. Separate switch preinstalled to choose preferred CCT during installation. Connector box with 5-pole terminal included. Security brackets included. External control gear included.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | PANEL COMFORT 625 UGR |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Laele paigaldatavad valgustid Sisseehitatud paigalduslambid Pinnale paigaldatavad laternad LEDVANCE SALE LED Paneelid 62×62
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 1190 00 |
| Laius | 620 mm |
| Kere värvus | Valge |
| Värviesitusindeks | 90-100 (klass 1A) |
| Pikkus | 620 mm |
| Kõrgus/sügavus | 80 mm |
| Löögikindlus | IK02 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP40 |
| Valgusvoo nurk | Eriti lai valgusvoo nurk >80° |
| Värvustemperatuur | 4000 K |
| Süsteemi võimsus | 36 W |
| Efektiivne valgusvoog | 4200 lm |
| Valgusti tõhusus | 118 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 4 | Kaubaalus: 40
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.