LEDVANCE PANEL COMFORT 600 UGR
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Square recessed panel luminaire with low glare, for 600 x 600 mm ceiling systems and DALI-2 IoT technology. Product features: IoT-ready luminaire with DALI-2 technology. Suitable for central battery emergency installations acc. to EN 60598-2-22. Push DIM function for dimming and switching directly on a pushbutton. Versions available with CRI 90. Extruded aluminum frame. Polystyrene diffuser. 5-pole terminal block, cable cross section up to 5 x 2.5 mm². Lifetime (L80/B10): 70,000 h (at 25 °C). Product benefits: Suitable luminaire for VIVARES and other DALI-2 Light Management Systems. Tool-free electrical connection due to push button connector. Through-wiring possible with included connector box. Energy savings thanks to high system efficacy: up to 130 lm/W. Good glare reduction (UGR < 19). High color consistency with SDCM 3. Extended services such as energy monitoring and remote maintenance possible with DALI versions. External driver for extended flexibility and easy installation. Low flicker light thanks to special electronic control gear. Suitable for emergency lighting. 5 years guarantee. Areas of application: Direct replacement for recessed luminaires with fluorescent lamps. Offices, conference rooms. Reception areas, foyers, corridors, elevators. Suitable for recessed ceiling systems with grid size of 600 x 600 mm. Equipment / Accessories: Accessories for several mounting options available. Connector box with 5-pole terminal included. Security rope for luminaire included. Security brackets preinstalled. External control gear included. Suitable for use with seperate Emergency Conversion Box.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | PANEL COMFORT 600 UGR |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Laele paigaldatavad valgustid Sisseehitatud paigalduslambid Pinnale paigaldatavad laternad LED Paneelid 60×60
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 1190 00 |
| Laius | 595 mm |
| Kere värvus | Valge |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Pikkus | 595 mm |
| Kõrgus/sügavus | 50 mm |
| Löögikindlus | IK02 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP40 |
| Värvustemperatuur | 4000 K |
| Süsteemi võimsus | 33 W |
| Efektiivne valgusvoog | 4320 lm |
| Valgusti tõhusus | 130 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 4
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.