LEDVANCE PANEL 625 IP54 36 W 3000 K OP WT
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Square recessed panel luminaires with IP54 protection and high luminous flux, 625 x 625 mm. Product features: Type of protection: IP54. Luminous flux: up to 4,320 lm. High luminous efficacy: up to 120 lm/W. Lifetime (L80/B50): up to 60,000 h (at 25 °C). Aluminum housing, PMMA diffuser. Product benefits: Suitable for use in dusty and damp locations thanks to high IP rating. High lumen output reduces the total number of panels per installation. Energy savings of up to 50 % (compared to luminaires that use fluorescent lamps). Low flicker light thanks to special electronic control gear. 5 years guarantee. Versions with DALI ECG available. Areas of application: Direct replacement for luminaires with fluorescent lamps. Hospitals. Laboratories. Suitable for recessed ceiling systems with grid size of 625 x 625 mm. Kitchens, workspaces. Equipment / Accessories: Accessories for several mounting options available. External control gear included.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | PANEL 625 IP54 36 W 3000 K OP WT |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Laele paigaldatavad valgustid Sisseehitatud paigalduslambid Pinnale paigaldatavad laternad LED Paneelid 62×62
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
8511 9000 00 |
| Laius | 620 mm |
| Kere värvus | Valge |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Pikkus | 620 mm |
| Kõrgus/sügavus | 12.6 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Löögikindlus | IK03 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP54 |
| Valgusvoo nurk | Eriti lai valgusvoo nurk >80° |
| Värvustemperatuur | 3000 K |
| Süsteemi võimsus | 36 W |
| Efektiivne valgusvoog | 4320 lm |
| Valgusti tõhusus | 120 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 4
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.