LEDVANCE NAV LED FILAMENT V 7000LM 41W 727 E40
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Pakend: 1 tk | Karp: 6 tk | Miinimum kogus on 1 karp
Kirjeldus
LED replacement for NAV lamps in design-oriented outdoor applications. Product features: Suitable for operation with conventional control gear (CCG) or 230 V AC mains. Very high efficiency of up to 190 lm/W. Power factor: 0.9. Type of protection: IP65. Surge protection: up to 2 kV (L-N). Product benefits: Same design as traditional NAV lamps with clear, tubular full glass bulb. Full use of reflector of existing luminaire thanks to 360 degree beam angle. Saves up to 78 % energy when used as replacement for sodium vapor lamps (NAV). Instant 100 % light, no warm-up time. Similar light distribution as traditional NAV lamps. Areas of application: Streets. Area lighting. Pedestrian zones. Parks. Outdoor applications only in suitable luminaires.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | NAV LED FILAMENT V 7000LM 41W 727 E40 |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
LED-väljalaskelambid E40 pirnid
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
8539 5200 00 |
| Energiaklass | C |
| EPREL – Euroopa energiamärgistuse tooteregister |
1371173 |
| Lambipesa | E40 |
| Värviesitusindeks | 70-79 (klass 2A) |
| Läbimõõt | 46 mm |
| Valgusefektiivsus | 170 lm/W |
| Lambi kuju | Muul viisil |
| Pikkus | 225 mm |
| Nimipinge | 220 V |
| Klaasi kate | Värvitu |
| Värvustemperatuur | 2700 K |
| Lambi võimsus | 41 W |
| Valgusvoog | 1580 lm |
| Hõõglamp | Yes |
| Beam angle | 360 ° |
Arvustuse lisamiseks logi sisse.

















Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.