LEDVANCE LOW BAY FLEX 1200 DALI DALI P 73W 840 W
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Low-bay luminaires with attractive linear design, up to 155 lm/W with DALI-2 technology. Product features: Different luminous flux and beam angle for mounting heights of ~ 4 m to ~10 m in 4000 K. Through-wiring cable already installed. Long Lifetime (L80/B10): up to 100,000 h. High color consistency: ≤ 3 SDCM. Product benefits: Economical thanks to high luminous efficacy up to 155 lm/W. Easy and quick installation thanks to toolless connector box with 5- and 7-pole terminals. Modern and robust design. 5 years guarantee. Areas of application: Replacement for luminaires with mercury vapor or metal halide lamps. Warehouses. Logistics halls. Industrial and storage facilities. Discounters, supermarkets. Sports halls. Indoor sports facilities. Equipment / Accessories: Suspension kit, ball-proof cover and angulation mounting kit available as separate accessory.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | LOW BAY FLEX 1200 DALI DALI P 73W 840 W |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Seina- ja laevalgustid Laele paigaldatavad valgustid Pinnale paigaldatavad laternad
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 1190 00 |
| Laius | 115 mm |
| Kere värvus | Valge |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Pikkus | 1236 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Löögikindlus | IK08 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP23 |
| Valgusvoo nurk | Eriti lai valgusvoo nurk >80° |
| Värvustemperatuur | 4000 K |
| Süsteemi võimsus | 73 W |
| Efektiivne valgusvoog | 11315 lm |
| Valgusti tõhusus | 155 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 3 | Kaubaalus: 66
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.