LEDVANCE LINEAR SURFACE IP44 DALI 600 P 18W 830 WT
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Robust IP44 luminaires with direct light emission, integrated DALI driver, up to 137 lm/W. Product features: Surface mounted luminaires with direct light emission. Type of protection: IP44. Impact resistance: IK08. Available in 3 different lengths: 600 mm, 1200 mm and 1500 mm. High luminous efficacy: up to 137 lm/W. Through-wiring cable already installed. Lifetime (L80/B10): 70,000 h (at 25 °C). White painted steel housing (like RAL: 9003). Diffusor material: UV-stable polycarbonate. End caps (made of polycarbonate) screwed to the housing. Product benefits: Low maintenance and low operational costs. Protection against cover falling, theft and vandalism thanks to safety screws. Cable entry on the back of the luminaire and on each end-caps for easy electrical connection. Easy and quick installation. Low flicker light thanks to special electronic control gear. 5 years guarantee. Areas of application: Efficient replacement for traditional T8 and T5 luminaires. Public buildings. General illumination. Libraries, schools. Equipment / Accessories: Equipped with through-wiring cables and connectors. Tool-free cable strain reliefs included.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | LINEAR SURFACE IP44 DALI 600 P 18W 830 WT |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Seina- ja laevalgustid Laele paigaldatavad valgustid Pinnale paigaldatavad laternad
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 1190 00 |
| Laius | 166 mm |
| Kere värvus | Valge |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Pikkus | 608 mm |
| Kõrgus/sügavus | 63 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Löögikindlus | IK08 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP44 |
| Värvustemperatuur | 3000 K |
| Süsteemi võimsus | 18 W |
| Efektiivne valgusvoog | 2340 lm |
| Valgusti tõhusus | 130 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 4
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.