LEDVANCE LINEAR IndiviLED® DIRECT/INDIRECT GEN 1 1500 56 W 3000 K
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Pendant luminaire for single luminaire or light line application. Product features: Each LED with individual lens and reflector for UGR < 16 and homogenous light distribution. Indirect lighting with 850 lm. Pendant mounting with suspension kit. Linkable into seamless light line with line connection adapter (surface or pendant mounting). Available with length of 1200 or 1500 mm. Luminous flux up to 6550 lm. Luminous efficacy: up to 120 lm/W. Initial color consistency: 3 SDCM. Glow Wire Test according to IEC 60695-2-12: 850 °C. Lifetime (L70/B50): 60,000 h (at 25 °C). Product benefits: Homogenous light distribution and reduced glare thanks to the IndiviLED® optics. Increased light comfort thanks to direct and indirect light emission. The product family offers full lighting solution for different applications. Energy savings of up to 50 % compared to T5 batten luminaires. Robust structure with IK06. Versions with DALI ECG available. 5 years guarantee. Areas of application: Direct replacement for luminaires with fluorescent lamps. Offices, schools. General indoor illumination. Corridors, entrance areas. Seamless linear lighting. Shop lighting. Equipment / Accessories: Ceiling connection box available. Suspension kit available. Line connection adapter available. Through-wiring cable kit available.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | LINEAR IndiviLED® DIRECT/INDIRECT GEN 1 1500 56 W 3000 K |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Valgustuse ajal
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 1140 00 |
| Laius | 120 mm |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Pikkus | 1488 mm |
| Kõrgus/sügavus | 40 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Löögikindlus | IK06 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP20 |
| Värvustemperatuur | 3000 K |
| Süsteemi võimsus | 56 W |
| Efektiivne valgusvoog | 6150 lm |
| Valgusti tõhusus | 110 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 4
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.