LEDVANCE LINEAR IndiviLED® DIRECT EMERGENCY GEN 1 1500 25 W 3000 K EM
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Surface mounted luminaire for single luminaire or light line application with emergency lighting. Product features: Each LED with individual lens and reflector for UGR < 16 and homogenous light distribution. Conversion kit for emergency lighting according to IEC 60598-2-22 (driver and battery for 3 h emergency lighting operation) included. Easy maintenance due to automatic self test function for emergency lighting according to IEC 60598-2-22. Pendant mounting with suspension kit. Linkable into seamless light line with line connection adapter (surface or pendant mounting). Available with length of 1200 or 1500 mm. Luminous flux up to 5700 lm. Luminous efficacy: up to 125 lm/W. Initial color consistency: 3 SDCM. Product benefits: Homogenous light distribution and reduced glare thanks to the IndiviLED® optics. Emergency lighting according to IEC 60598-2-22 with emergency lighting driver and battery. Low flicker light thanks to special electronic control gear. Multiple mounting options. Energy savings of up to 50 % compared to T5 batten luminaires. Further variants additionally available with DALI ECG or through wiring. Robust structure with IK06. Areas of application: Direct replacement for luminaires with fluorescent lamps. Offices, schools. General indoor illumination. Corridors, entrance areas. Seamless linear lighting. Shop lighting. Equipment / Accessories: Ceiling connection box available. Suspension kit available. Line connection adapter available. Through-wiring cable kit available.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | LINEAR IndiviLED® DIRECT EMERGENCY GEN 1 1500 25 W 3000 K EM |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
LED Paneelid Laele paigaldatavad valgustid Pinnale paigaldatavad laternad
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 1190 00 |
| Laius | 120 mm |
| Kere värvus | Valge |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Pikkus | 1488 mm |
| Kõrgus/sügavus | 40 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Löögikindlus | IK06 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP20 |
| Valgusvoo nurk | Lai valgusvoo nurk 40-80° |
| Värvustemperatuur | 3000 K |
| Süsteemi võimsus | 25 W |
| Efektiivne valgusvoog | 3100 lm |
| Valgusti tõhusus | 120 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 4
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.