LEDVANCE LED SUPERSTAR MR16 12 V 35 36 ° DIM 5 W/2700 K GU5.3
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Dimmable low-voltage LED reflector lamps MR16 with retrofit pin base. Product features: LED alternative to conventional low voltage lamps. Dimmable (with many common dimmers, see also www.ledvance.com/dim). Mercury-free lamps. Product benefits: Very long lifetime of up to 25,000 h. Low energy consumption. High color consistency thanks to narrow binning. Easy replacement of halogen lamps due to compact full glass design and single optic. Ideal for economical spotlighting. Areas of application: Shops. Hospitality. Museums, art galleries. Residential interiors. As a downlight for marking walkways, doors, stairs, etc.. Spotlighting for accents. Display cabinets and shop windows. Spotlighting heat-sensitive objects such as food, plants, etc.. Outdoor use in suitable outdoor luminaires only.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | LED SUPERSTAR MR16 12 V 35 36 ° DIM 5 W/2700 K GU5.3 |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
GU5.3 LED-pirnid Reflektor LED-punktid GU5.3 pirnid
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
8539 5200 00 |
| Lambipesa | GU5.3 |
| Värviesitusindeks | 90-100 (klass 1A) |
| Läbimõõt | 50 mm |
| Valgusefektiivsus | 69 lm/W |
| Lambi kuju | Peegeldi |
| Pikkus | 44 mm |
| Nimipinge | 12 V |
| Klaasi kate | Värvitu |
| Värvustemperatuur | 2700 K |
| Lambi võimsus | 5 W |
| Valgusvoog | 345 lm |
| Lambi nimetus | MR16 |
| Hõõglamp | No |
| Beam angle | 36 ° |
Pakend: 2 | Karp: 6
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.