LEDVANCE LED STRIP VALUE-600 PROTECTED -600/865/5/IP65
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
IP65 protected LED strips with 600 lm/m for general applications. Product features: Flexible and cuttable LED strip. Smallest cuttable unit: 100 mm. Lifetime (L70/B50): up to 20,000 h at Tc max.: 65°C. Luminous flux: 600 lm/m. Color rendering index Ra: > 80. Available with light color: Warm White, White, Daylight. Type of protection: IP65. Dimmable with suitable drivers, see also www.ledvance.com/dim. Product benefits: Great scope of design options due to long and flexible LED strips. Easy mounting on many smooth surfaces thanks to self-adhesive tape. Suitable for use in damp conditions thanks to high type of protection. Maximum flexibility due to large range of accessories. Simple connection thanks to integrated cables on both sides. Areas of application: General indoor illumination. General outdoor illumination. Decorative illumination. Private living areas. Equipment / Accessories: Endcaps have to be ordered separately.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | LED STRIP VALUE-600 PROTECTED -600/865/5/IP65 |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Kerge lint-/voolik/riba
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
8539 5100 00 |
| Laius | 10 mm |
| Valgusvoo nurk | 105 ° |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Pikkus | 5000 mm |
| Kõrgus/sügavus | 4.1 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Kaitseaste (IP) | IP65 |
| Lambi võimsus meetri kohta | 5.5 W |
| Lambi pinge | 24 V |
| Värvustemperatuur | 6500 K |
| Valgusvoog meetri kohta | 550 lm |
Pakend: 1 | Karp: 10
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.