LEDVANCE LED STRIP VALUE-1000 PROTECTED -1000/830/5/IP65
SKU: bb6c83ab8246
Projektimüük
  • Pakkumine 3 tööpäevaga.
  • Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Pakend: 1 tk | Karp: 10 tk | Miinimum kogus on 1 karp
Lisa salvestatud toodetesse
Transport
Logistika
Garantii
Kirjeldus
IP65 protected LED strips with 1000 lm/m for general applications. Product features: Flexible and cuttable LED strip. Smallest cuttable unit: 100 mm. Lifetime (L70/B50): up to 20,000 h at Tc max.: 65°C. Luminous flux: 1000 lm/m. Color rendering index Ra: > 80. Available with light color: Warm White, White, Daylight. Type of protection: IP65. Dimmable with suitable drivers, see also www.ledvance.com/dim. Product benefits: Great scope of design options due to long and flexible LED strips. Easy mounting on many smooth surfaces thanks to self-adhesive tape. Suitable for use in damp conditions thanks to high type of protection. Maximum flexibility due to large range of accessories. Simple connection thanks to integrated cables on both sides. Areas of application: General indoor illumination. General outdoor illumination. Private living areas. Equipment / Accessories: Endcaps have to be ordered separately.
Toote seisukord Uus
Tootja nimi LED STRIP VALUE-1000 PROTECTED -1000/830/5/IP65
Bränd LEDVANCE
Kategooriad
Kerge lint-/voolik/riba
Päritoluriik* CN
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch.
To confirm the specific country of origin, please contact your account manager.
Harmoneeritud süsteemi kood
Laius 10 mm
Valgusvoo nurk 105 °
Värviesitusindeks 80-89 (klass 1B)
Pikkus 5000 mm
Kõrgus/sügavus 4.1 mm
Lamp LED, mittevahetatav
Kaitseaste (IP) IP65
Lambi võimsus meetri kohta 12 W
Lambi pinge 24 V