LEDVANCE LED STRIP P 2000 P -2000/940/5/IP67
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
High performance IP67 protected LED strips with 2000 lm/m for high requirements. Product features: Flexible and cuttable LED strip. Smallest cuttable unit: 55.56 mm. Lifetime (L70/B50): up to 50,000 h at Tc max.: 80°C. Luminous flux: 2000 lm/m. Very good color rendering index Ra: > 90. Initial color consistency: < 3 SDCM. Large range of color temperatures: from warm white to cool daylight. Dimmable with suitable drivers, see also www.ledvance.com/dim. Type of protection: IP67. UV restistance (acc. IEC 60068-2-5). Salt mist resistance (acc. IEC 60068-2-52). Product benefits: Great scope of design options due to long and flexible LED strips. Easy installation, no tools required for connection. Easy mounting on many smooth surfaces thanks to self-adhesive tape. Maximum flexibility due to large range of accessories. Simple connection thanks to integrated cables on both sides. Suitable for use in damp conditions thanks to high type of protection. Areas of application: General indoor illumination. General outdoor illumination. Industry. Offices, retail outlets and conference rooms. Architecture lighting. Decorative illumination. Equipment / Accessories: Connectors, profiles and covers for several mounting options available. Endcaps have to be ordered separately.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | LED STRIP P 2000 P -2000/940/5/IP67 |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Kerge lint-/voolik/riba
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 4231 00 |
| Laius | 10 mm |
| Valgusvoo nurk | 110 ° |
| Värviesitusindeks | 90-100 (klass 1A) |
| Pikkus | 5000 mm |
| Kõrgus/sügavus | 4.7 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Kaitseaste (IP) | IP67 |
| Lambi võimsus meetri kohta | 15.6 W |
| Lambi pinge | 24 V |
| Värvustemperatuur | 4000 K |
| Valgusvoog meetri kohta | 1870 lm |
Pakend: 1 | Karp: 20
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.