LEDVANCE LED STRIP P 1000 P -1000/965/5/IP67
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
High performance IP67 protected LED strips with 1000 lm/m for high requirements. Product features: Flexible and cuttable LED strip. Smallest cuttable unit: 55.56 mm. Lifetime (L70/B50): 50,000 h (temperature at Tc = 80 °C). Luminous flux: 1000 lm/m. Very good color rendering index Ra: > 90. Initial color consistency: < 3 SDCM. Large range of color temperatures: from warm white to cool daylight. Dimmable with suitable drivers, see also www.ledvance.com/dim. Type of protection: IP67. UV restistance (acc. IEC 60068-2-5). Salt mist resistance (acc. IEC 60068-2-52). Product benefits: Great scope of design options due to long and flexible LED strips. Easy installation, no tools required for connection. Easy mounting on many smooth surfaces thanks to self-adhesive tape. Simple connection thanks to integrated cables on both sides. Suitable for use in damp conditions thanks to high type of protection. Areas of application: General indoor illumination. General outdoor illumination. Industry. Offices, retail outlets and conference rooms. Architecture lighting. Decorative illumination. Equipment / Accessories: Connectors, profiles and covers for several mounting options available. Endcaps have to be ordered separately.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | LED STRIP P 1000 P -1000/965/5/IP67 |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Kerge lint-/voolik/riba
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
8539 5100 00 |
| Laius | 10 mm |
| Valgusvoo nurk | 110 ° |
| Värviesitusindeks | 90-100 (klass 1A) |
| Pikkus | 5000 mm |
| Kõrgus/sügavus | 4.7 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Kaitseaste (IP) | IP67 |
| Lambi võimsus meetri kohta | 8.6 W |
| Lambi pinge | 24 V |
| Värvustemperatuur | 6500 K |
| Valgusvoog meetri kohta | 1030 lm |
Pakend: 1 | Karp: 20
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.