LEDVANCE LED MR16 P 2.6W 840 GU5.3
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Low-voltage LED reflector lamps MR16 with retrofit pin base. Product features: LED alternative to low voltage halogen lamps. High color consistency: ≤ 6 SDCM. Not dimmable. Base: GU5.3. Lamp made of glass. Good quality of light; color rendering index Ra: ≥ 80. Lifetime: up to 15,000 h. Product benefits: Quick, simple and safe replacement without rewiring. Design, dimensions, luminous flux comparable to an incandescent or halogen lamp. Low maintenance costs thanks to long lifetime. No UV and near-IR radiation in the light beam. Instant 100 % light, no warm-up time. Areas of application: Shops and exhibition rooms. Domestic applications. Commercial applications. Accent lighting. Outdoor use in suitable outdoor luminaires only. Equipment / Accessories: Equipped with high-power LEDs.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | LED MR16 P 2.6W 840 GU5.3 |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
GU5.3 LED-pirnid Reflektor LED-punktid GU5.3 pirnid
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
8539 5200 00 |
| Energiaklass | F |
| EPREL – Euroopa energiamärgistuse tooteregister |
1368248 |
| Lambipesa | GU5.3 |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Läbimõõt | 50 mm |
| Valgusefektiivsus | 80 lm/W |
| Lambi kuju | Peegeldi |
| Pikkus | 44 mm |
| Nimipinge | 12 V |
| Klaasi kate | Värvitu |
| Värvustemperatuur | 4000 K |
| Lambi võimsus | 2.6 W |
| Valgusvoog | 806 lm |
| Lambi nimetus | MR16 |
| Hõõglamp | No |
| Beam angle | 36 ° |
Pakend: 1 | Karp: 10
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.