LEDVANCE LED MR16 DIM S 6.6W 930 GU5.3
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Dimmable low-voltage LED reflector lamps MR16 with retrofit pin base. Product features: LED alternative to low voltage halogen lamps. High color consistency: ≤ 3 SDCM. Dimmable. Base: GU5.3. Lamp made of glass. Excellent color rendering (Ra: 97). Lifetime: up to 40,000 h. Product benefits: Quick, simple and safe replacement without rewiring. Design, dimensions, luminous flux comparable to an incandescent or halogen lamp. Low maintenance costs and cost savings thanks to long lifetime. No UV and near-IR radiation in the light beam. Stepless dimming. Very high dimmer compatibility, see also www.ledvance.com/dim. Compatible with many common conventional and electronic control gears (see also compatibility list). Instant 100 % light, no warm-up time. Areas of application: Shops and exhibition rooms. Domestic applications. Commercial applications. Accent lighting. Outdoor use in suitable outdoor luminaires only.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | LED MR16 DIM S 6.6W 930 GU5.3 |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
GU5.3 LED-pirnid Reflektor LED-punktid GU5.3 pirnid
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
8539 5200 00 |
| Energiaklass | G |
| EPREL – Euroopa energiamärgistuse tooteregister |
1368289 |
| Lambipesa | GU5.3 |
| Värviesitusindeks | 90-100 (klass 1A) |
| Läbimõõt | 50 mm |
| Valgusefektiivsus | 75 lm/W |
| Lambi kuju | Peegeldi |
| Pikkus | 44 mm |
| Nimipinge | 12 V |
| Klaasi kate | Värvitu |
| Värvustemperatuur | 3000 K |
| Lambi võimsus | 6.6 W |
| Valgusvoog | 500 lm |
| Lambi nimetus | MR16 |
| Hõõglamp | No |
| Beam angle | 36 ° |
Pakend: 1 | Karp: 10
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.