LEDVANCE LED DRIVER 1-10 V DIM PERFORMANCE -250/220-240/24/P
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Constant voltage outdoor LED driver with 1-10 V dimming interface. Product features: Available in 20 W, 40 W, 60 W, 100 W, 150 W and 250 W. Dimmable via 1…10 V dimming control. Dimmable from 10…100 %. Lifetime: up to 50,000 h (at max. tc temperature). Type of protection: IP66. Operating temperature range at ta: -40…50 °C. Supply voltage: 220…240 V. Operating frequency: 50/60 Hz. Surge protection: up to 6 kV (L-N), 6 kV (L/N-PE). Short-circuit and overlaod protection. Product benefits: Perfectly matched to 24 V LED flexible strips. 5 years guarantee. Very stable output power. Quick and simple installation due to prewiring. High efficiency and reliability. Installation in very cold and hot environments. Areas of application: Suitable for indoor and outdoor installations. Facade and building illumination. Ideal for illuminating public spaces. Bathrooms, kitchens and outdoor areas. Offices, shopping centers, hospitals, restaurants, hotels.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | LED DRIVER 1-10 V DIM PERFORMANCE -250/220-240/24/P |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
LED-draiverid
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Laius | 74 mm |
| Kõrgus | 42 mm |
| Kere | Metallkere |
| Pikkus | 253 mm |
| Sekundaarpinge | 24 V |
| Väljundvõimsus | 250 W |
| Kaitseaste (IP) | IP66 |
| Väljundvool | 10420 mA |
| Sobib konstantsele voolule | No |
| Sobib konstantsele pingele | Yes |
| Reguleerimisfunktsioon puudub | No |
Pakend: 1 | Karp: 10
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.