LEDVANCE HQL LED FILAMENT V 8100LM 60W 827 E40
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
LED replacement for HQL lamps in design-oriented outdoor applications. Product features: Replacement for HQL: Suitable for operation with conventional control gear (CCG) for HQL or 230 V mains. Replacement for other HID: Suitable for operation with line voltage without control gear. Power factor: 0.9. Type of protection: IP65. Surge protection: up to 2 kV (L-N). Product benefits: Same design as traditional HQL lamps with frosted, ellipsoid full glass bulb. Full use of reflector of existing luminaire thanks to 360 degree beam angle. Saves up to 78 % energy when used as replacement for mercury vapor lamps (HQL). Instant 100 % light, no warm-up time. Areas of application: Streets. Area lighting. Pedestrian zones. Parks. Outdoor applications only in suitable luminaires.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | HQL LED FILAMENT V 8100LM 60W 827 E40 |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
LED-väljalaskelambid E40 pirnid
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
8539 5200 00 |
| Energiaklass | D |
| EPREL – Euroopa energiamärgistuse tooteregister |
1371171 |
| Lambipesa | E40 |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Läbimõõt | 120 mm |
| Valgusefektiivsus | 135 lm/W |
| Lambi kuju | Muul viisil |
| Pikkus | 260 mm |
| Nimipinge | 220 V |
| Klaasi kate | Matt, jäine |
| Värvustemperatuur | 2700 K |
| Lambi võimsus | 60 W |
| Valgusvoog | 450 lm |
| Hõõglamp | Yes |
| Beam angle | 360 ° |
Pakend: 1 | Karp: 6
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.