LEDVANCE HIGH BAY SENSOR GEN 4 147W 840 110DEG IP65
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
High-bay luminaires in IP65 with high frequency sensor. Product features: High frequency sensor for daylight and motion detection. Different luminous flux and beam angle for mounting heights of ~ 6 m to 10 m in 4000 K. Product benefits: Multiple adjustments of sensor range, daylight detection and hold time. High luminous efficacy. Energy savings of up to 64 % compared to conventional high bay luminaires. 5 years guarantee. Suitable for use in dusty and damp locations thanks to high IP rating. Areas of application: Replacement for high bay luminaires with mercury vapor or metal halide lamps. Warehouses. Logistics halls. Industry. High ceiling (e.g. in shopping malls, airports, commercial buildings, lobbies). Equipment / Accessories: Sensor, mounting hook and mounting bracket included. Reflectors, refractors and remote control available as separate accessory.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | HIGH BAY SENSOR GEN 4 147W 840 110DEG IP65 |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Highbays
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 1190 00 |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Pikkus | 1500 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Löögikindlus | IK08 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP65 |
| Valgusvoo nurk | Eriti lai valgusvoo nurk >80° |
| Värvustemperatuur | 4000 K |
| Süsteemi võimsus | 147 W |
| Efektiivne valgusvoog | 22000 lm |
| Valgusti tõhusus | 150 lm/W |
Karp: 1 | Kaubaalus: 54
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.