LEDVANCE FLOODLIGHT PERFORMANCE SYM R30 150 W 3000 K BK
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Floodlight with rotational symmetric light distribution for high mast area lighting. Product features: High luminous efficacy: up to 140 lm/W. Rotational symmetric light distribution for high mast area lighting. Angled (45°) mounting bracket and up to 180° tilting. Type of protection: IP66. Impact resistance: IK08. Ambient temperature in operation: -30…+50 °C. High surge protection: up to 10 kV (L/N-PE), 6 kV (L-N). Integrated breather for preventing condensation inside the luminaire. Connection via 2 m cable, wiring required. Product benefits: Energy savings of up to 90 % compared to halogen lamp floodlights. Energy savings of up to 45 % compared to luminaires that use conventional discharge lamps. Bright, robust and durable. Homogeneous luminance distribution and reduced glare. No upper light output ratio (ULOR 0%) when mounted at 0° tilt. Key hole to ensure ease of installation. 5 years guarantee. Areas of application: Direct replacement for luminaires using HID lamps. Outdoor use (IP66). Parking. Public areas. Industry. Sports facilities. Lighting of large areas. D-sign according to EN 60598-2-24 for fire-risk commercial unit, e.g. by accumulation of dust.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | FLOODLIGHT PERFORMANCE SYM R30 150 W 3000 K BK |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Seinale paigaldatavad lambid
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 4210 00 |
| Laius | 330 mm |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Pikkus | 2000 mm |
| Kõrgus/sügavus | 77 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Löögikindlus | IK08 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP66 |
| Valgusvoo nurk | Keskmine valgusvoo nurk 20-40° |
| Värvustemperatuur | 3000 K |
| Süsteemi võimsus | 150 W |
| Efektiivne valgusvoog | 18700 lm |
| Valgusti tõhusus | 125 lm/W |
Karp: 1 | Kaubaalus: 60
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.