LEDVANCE ENDURA® FLOOD Sensor Warm White 20 W 3000 K WT
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Outdoor sensor luminaires in 3000K. Product features: Very bright and functional outdoor LED luminaires. Symmetrical beam angle: 110° x 110°. Mounting bracket for up to 180° tilting. Ambient temperature in operation: -10…+40 °C. Available in two housing colors: white and dark gray. Connection via 1 m cable, wiring required. Adjustable IR daylight and motion sensor with a detection range of up to 9 m. Product benefits: Optimized weight and size due to compact design. Energy savings of up to 80 % compared to halogen lamp floodlights. Semi-frosted, tempered glass cover for uniform illumination. Areas of application: Outdoor use (IP44). Replacement for floodlights with halogen lamps. Garages. Building facades.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | ENDURA® FLOOD Sensor Warm White 20 W 3000 K WT |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Raudteelaternad Seinale paigaldatavad lambid
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 4210 00 |
| Laius | 133 mm |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Pikkus | 189 mm |
| Kõrgus/sügavus | 66 mm |
| Löögikindlus | IK06 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP44 |
| Valgusvoo nurk | Eriti lai valgusvoo nurk >80° |
| Värvustemperatuur | 3000 K |
| Süsteemi võimsus | 20 W |
| Efektiivne valgusvoog | 1700 lm |
| Valgusti tõhusus | 85 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 8
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.