LEDVANCE ENDURA® FLOOD Cool White 150 W 4000 K DG
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Outdoor luminaires in 4000K. Product features: Very bright and functional outdoor LED luminaires. Symmetrical beam angle: 110° x 110°. Mounting bracket for up to 180° tilting. Type of protection: IP65. Ambient temperature in operation: -20…+45 °C. Connection via 1 m cable, wiring required. Product benefits: Quick and simple installation thanks to low profile, compact and light weight design. Energy savings of up to 80 % compared to halogen lamp floodlights. Semi-frosted, tempered glass cover for uniform illumination. Areas of application: Outdoor. Replacement for floodlights with halogen lamps. Garages. Building facades.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | ENDURA® FLOOD Cool White 150 W 4000 K DG |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Raudteelaternad Seinale paigaldatavad lambid
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 4210 00 |
| Laius | 364 mm |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Pikkus | 1000 mm |
| Kõrgus/sügavus | 72 mm |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP65 |
| Valgusvoo nurk | Eriti lai valgusvoo nurk >80° |
| Värvustemperatuur | 4000 K |
| Süsteemi võimsus | 150 W |
| Efektiivne valgusvoog | 13200 lm |
| Valgusti tõhusus | 88 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 2
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.