LEDVANCE ECO HIGH POWER FLOODLIGHT 300W 840 N 41100LM BK
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Floodlight with rotational symmetric light distribution for high mast area lighting. Product features: Rotational symmetric light distribution for high mast area lighting. Various versions with different types of light distribution available. Mounting bracket for up to 180° tilting. Pre-installed, flexible 1 m cable (H05RN-F), wrapped 3 x 1.0 mm² single wires. Product benefits: Energy savings of up to 90 % compared to halogen lamp floodlights. Energy savings of up to 45 % compared to luminaires that use conventional discharge lamps. Homogeneous light output. 5 years guarantee. Areas of application: Direct replacement for luminaires using HID lamps. Sports facilities. Industry. Lighting of large areas.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | ECO HIGH POWER FLOODLIGHT 300W 840 N 41100LM BK |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Seinale paigaldatavad lambid
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 4239 00 |
| Laius | 370 mm |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Pikkus | 1000 mm |
| Kõrgus/sügavus | 152 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Löögikindlus | IK08 |
| Nimipinge | 100-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP65 |
| Valgusvoo nurk | Lai valgusvoo nurk 40-80° |
| Värvustemperatuur | 4000 K |
| Süsteemi võimsus | 300 W |
| Efektiivne valgusvoog | 41100 lm |
| Valgusti tõhusus | 137 lm/W |
Karp: 1 | Kaubaalus: 28
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.