LEDVANCE DOWNLIGHT UGR19 DALI DN155 14 W 840 WT IP54 DALI
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Low-glare downlights, suitable for computer screen workstations with DALI-2 IoT technology. Product features: IoT-ready luminaire with DALI-2 technology. Housing material: Aluminum mirror-finished reflector. Type of protection: IP54 (room side) / IP20 (back side). Connector box with push wire terminal for tool-free connection. Through-wiring possible. Product benefits: Suitable luminaire for VIVARES and other DALI-2 Light Management Systems. Good glare reduction (UGR < 19) and cut off angle up to 30° for comfortable indoor lighting. Easy and quick installation thanks to connector box with 5-pole toolless terminal. Low flicker light. Suitable for use in dusty and damp locations thanks to high IP rating. 5 years guarantee. Areas of application: Suitable for office applications, especially for computer screen workplaces. Direct replacement for luminaires with compact fluorescent lamps. Entrances / Hallways. Bathrooms, kitchens and sheltered outdoor areas. General illumination. Equipment / Accessories: External control gear included.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | DOWNLIGHT UGR19 DALI DN155 14 W 840 WT IP54 DALI |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Tööstuslikud rippvalgustid
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 1190 00 |
| Laius | 155 mm |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Pikkus | 155 mm |
| Kõrgus/sügavus | 65 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Löögikindlus | IK03 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP54 |
| Valgusvoo nurk | Lai valgusvoo nurk 40-80° |
| Värvustemperatuur | 4000 K |
| Süsteemi võimsus | 14 W |
| Efektiivne valgusvoog | 1600 lm |
| Valgusti tõhusus | 115 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 24
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.