LEDVANCE DOWNLIGHT SURFACE IP65 DN 90 P 15W 830 36D WT
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Surface-mounted downlights with IP65 grade. Product features: Impact resistance: IK06. Push wire terminal for tool-free connection. Through wiring possible. Type of protection: IP65. Luminous flux: up to 4,950 lm. High luminous efficacy: up to 110 lm/W. Lifetime (L70/B50): 100,000 h (at 25 °C). Ambient temperature in operation: -30…+40 °C. Product benefits: Suitable for use in dusty and damp locations thanks to high IP rating. Suitable for use in public areas thanks to high IK rating. 5 years guarantee. Energy savings of up to 50 % (compared to luminaires that use fluorescent lamps). Areas of application: Direct replacement for luminaires with fluorescent lamps. Suitable for indoor and outdoor installations. Corridors, stairways, entrance areas. Passages, underpasses. Public areas.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | DOWNLIGHT SURFACE IP65 DN 90 P 15W 830 36D WT |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Seinale paigaldatavad lambid
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 4239 00 |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Kõrgus/sügavus | 107 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Löögikindlus | IK06 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP65 |
| Värvustemperatuur | 3000 K |
| Süsteemi võimsus | 15 W |
| Efektiivne valgusvoog | 1575 lm |
| Valgusti tõhusus | 105 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 18 | Kaubaalus: 648
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.