LEDVANCE DOWNLIGHT ALU DALI 150 14 W 3000 K IP44/IP20 WT
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Downlight luminaires with aluminum housing and DALI driver. Product features: Advanced applications with DALI light installations. Diameter of required ceiling cut-out: 150 mm or 200 mm (depending on version). Type of protection: IP44. Product benefits: Advanced functionality due to already included DALI driver. DALI driver with individual luminaire current set-up already installed. High luminous efficacy. Energy savings up to 60 % (compared to luminaires that use CFL lamps). Very homogenous light. Functional design. Easy installation with fast connection. 5 years guarantee. Areas of application: Direct replacement for luminaires with compact fluorescent lamps. General illumination. Public areas. Stairways. Corridors. Foyers. Shops.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | DOWNLIGHT ALU DALI 150 14 W 3000 K IP44/IP20 WT |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Tööstuslikud rippvalgustid
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 1190 00 |
| Laius | 150 mm |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Pikkus | 150 mm |
| Kõrgus/sügavus | 52 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Löögikindlus | IK02 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP44 |
| Valgusvoo nurk | Eriti lai valgusvoo nurk >80° |
| Värvustemperatuur | 3000 K |
| Süsteemi võimsus | 14 W |
| Efektiivne valgusvoog | 1190 lm |
| Valgusti tõhusus | 85 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 8
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.