LEDVANCE DAMP PROOF COMPACT GEN 1 1200 23 W 4000K IP66 GR
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Damp-proof luminaire, through-wired (L, N, E). Product features: High luminous efficacy: up to 120 lm/W. Type of protection: IP66. Beam angle: 120°. Through-wiring 3×1.5mm² already installed. Polycarbonate housing. Product benefits: Evenly distributed light. Energy savings of up to 50 % (compared to luminaires that use fluorescent lamps). Easy installation as mounting brackets can be positioned freely on the luminaire. Easy access to electrical terminal thanks to end caps with twist and lock mechanism. Tool-free electrical connection due to push button connector. 5 years guarantee. Areas of application: Industrial and storage facilities. Car parks and underpasses. Garages. Workshops, assembly lines. Equipment / Accessories: Stainless steel clamps with safety screws included. Mounting accessories included (suspension kit, theft protection kit).
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | DAMP PROOF COMPACT GEN 1 1200 23 W 4000K IP66 GR |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
3Proofid Laele paigaldatavad valgustid Pinnale paigaldatavad laternad
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 1140 00 |
| Laius | 86 mm |
| Kere värvus | Hall |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Pikkus | 1290 mm |
| Kõrgus/sügavus | 68 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Löögikindlus | IK08 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP66 |
| Valgusvoo nurk | Eriti lai valgusvoo nurk >80° |
| Värvustemperatuur | 4000 K |
| Süsteemi võimsus | 23 W |
| Efektiivne valgusvoog | 2800 lm |
| Valgusti tõhusus | 120 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 6
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.