LEDVANCE BIOLUX HCL PANEL DALI GEN 2 625 S 40W TW CSW DALI
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Recessed panel luminaires, Tunable White, 115 lm/W, tool-free installation, DALI-2 IoT technology. Product features: IoT-ready luminaire with DALI-2 technology. Adjustable color temperature via Tunable White: 2,700…6,500 K. Very high color rendering index Ra: > 90. High quality extruded aluminum frame. Version available with pre-mounted Wago-connector (Item No: WAGO 771-9985/206-301) for Panel 625 CSW. Suitable for central battery emergency installations acc. to EN 60598-2-22. Product benefits: Suitable luminaire for VIVARES DALI, VIVARES DALI HCL and other DALI-2 light controls. Enables an individual Tunable White lighting solution in combination with compatible DALI-2 lighting controls. Supports LEDVANCE Human Centric Lighting in conjunction with DALI PRO 2 IOT LDVV Controller (4052899627079). Compatible with VIVARES CLOUD SERVICE for energy monitoring. Through-wiring possible with included cable clamp. Energy savings thanks to high system efficacy: up to 115 lm/W. External DALI-2 driver for extended flexibility and easy installation. Low flicker light thanks to special electronic control gear. Good glare reduction (UGR < 19). 5 years guarantee. Areas of application: Direct replacement for luminaires with fluorescent lamps. Broad Tunable White CRI90 light color spectrum for high quality Human Centric Lighting applications. Offices, conference rooms. Reception areas, foyers, corridors, elevators. Available for grid size of 600 mm x 600 mm, 625 mm x 625 mm and 1200 x 300 mm. Equipment / Accessories: Accessories for several mounting options available. External control gear included. Security kit (security wire and brackets) included. Cable clamp for through wiring preinstalled.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | BIOLUX HCL PANEL DALI GEN 2 625 S 40W TW CSW DALI |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Laele paigaldatavad valgustid Sisseehitatud paigalduslambid Pinnale paigaldatavad laternad LED Paneelid 62×62
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 1190 00 |
| Laius | 620 mm |
| Kere värvus | Valge |
| Värviesitusindeks | 90-100 (klass 1A) |
| Pikkus | 620 mm |
| Kõrgus/sügavus | 11 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Löögikindlus | IK02 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP20 |
| Värvustemperatuur | 2700-6500 K |
| Süsteemi võimsus | 40 W |
| Efektiivne valgusvoog | 4600 lm |
| Valgusti tõhusus | 115 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 2 | Kaubaalus: 36
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.