LEDVANCE PANEL COMFORT 600 UGR
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Square recessed panel luminaires with CRI90, CCT and power select (CPS) feature and low glare, for 600 x 600 mm ceiling systems. Product features: Extruded aluminum frame. Polystyrene diffuser. 5-pole terminal block, cable cross section up to 5 x 2.5 mm². Luminaire versions with IoT-ready DALI-2 driver available. Lifetime (L80/B10): up to 60,000 h (at 25 °C). Product benefits: High performance with CRI90 and up to 122 lm/W. Highly versatile due to selectable CCT and power steps (CCT/Power Select – CPS) on the driver. High color consistency with SDCM 3. Good glare reduction (UGR < 19). Through-wiring possible with included connector box. External driver for extended flexibility and easy installation. Low flicker light thanks to special electronic control gear. Extended services such as energy monitoring and remote maintenance possible with DALI versions. 5 years guarantee. Areas of application: Direct replacement for recessed luminaires with fluorescent lamps. Offices, conference rooms. Reception areas, foyers, corridors, elevators. Schools, public buildings. Suitable for recessed ceiling systems with grid size of 600 x 600 mm. Equipment / Accessories: Accessories for several mounting options available. Connector box with 5-pole terminal included. Security rope for luminaire included. Security brackets included. External control gear included with switches to select CCT and power during installation.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | PANEL COMFORT 600 UGR |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Laele paigaldatavad valgustid Sisseehitatud paigalduslambid Pinnale paigaldatavad laternad LED Paneelid 60×60
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 1190 00 |
| Laius | 595 mm |
| Kere värvus | Valge |
| Värviesitusindeks | 90-100 (klass 1A) |
| Pikkus | 595 mm |
| Kõrgus/sügavus | 80 mm |
| Löögikindlus | IK02 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP40 |
| Valgusvoo nurk | Eriti lai valgusvoo nurk >80° |
| Värvustemperatuur | 4000 K |
| Süsteemi võimsus | 36 W |
| Efektiivne valgusvoog | 4200 lm |
| Valgusti tõhusus | 118 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 4
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.