LEDVANCE FLOODLIGHT COMPACT SENSOR 10W 830 SYM 100 BK
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Sensor floodlight with up to 1000 lm light output. Product features: Flexible motion and daylight sensor. Sensor with 350° pan and 180° tilt. Reflector-based, symmetric light distribution with 100° x 100° beam angle. Mounting bracket with 30° angle and wide rotation area. Pre-installed, flexible 1 m cable (H05RN-F), wrapped 3 x 1.0 mm² single wires. Product benefits: Robust, yet light and compact design. Demand optimized illumination due to flexible and programmable sensor. Easy adjustment of sensor range, daylight detection and hold time. Always-on override, activated via special mains switching pattern. Safe and very uniform illumination, due to frosted and tempered glass diffuser. No upper light output ratio (ULOR 0%) when mounted at 0° tilt. Energy savings of up to 90 % compared to halogen lamp floodlights. 3 years guarantee. Areas of application: Replacement for floodlights with halogen lamps. Outdoor use (IP65). Public areas. Building facades. Gardens, balconies and other outdoor areas. Construction areas.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | FLOODLIGHT COMPACT SENSOR 10W 830 SYM 100 BK |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Seinale paigaldatavad lambid
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 4210 00 |
| Laius | 109 mm |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Pikkus | 1000 mm |
| Kõrgus/sügavus | 53 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Löögikindlus | IK06 |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP65 |
| Valgusvoo nurk | Eriti lai valgusvoo nurk >80° |
| Värvustemperatuur | 3000 K |
| Süsteemi võimsus | 10 W |
| Efektiivne valgusvoog | 900 lm |
| Valgusti tõhusus | 90 lm/W |
Pakend: 1 | Karp: 8
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.