LEDVANCE LINEAR COMPACT SWITCH 600 8 W 4000 K
- Pakkumine 3 tööpäevaga.
- Vajadusel leiame samaväärse asendustoote.
Kirjeldus
Compact single or light line luminaire with switch. Product features: Built-in switch. Up to 10 luminaires connectable. Translucent end caps. Versions with luminous flux 400…1900 lm available. 5 different lengths available. High luminous efficacy: up to 112 lm/W. Glow Wire Test according to IEC 60695-2-12: 850 °C. Product benefits: Compact dimensions. Little space required thanks to compact dimensions. Seamless connection of up to 10 luminaires in a line. Handy switch directly installed on the luminaire. Low flicker light thanks to special electronic control gear. Flexible installation in 2 different angles with 2 different mounting options. Flexible application due to a wide range of available lengths of 300 to 1500 mm.. Angled connection possible with included cable. Areas of application: Direct replacement for luminaires with fluorescent lamps. Indoor applications. Corridors, entrance areas, stairwells, living rooms, basements. Accent lighting. Public areas. Cove lighting. Shelves, furniture integration or under cabinet mounting. Seamless linear lighting. Equipment / Accessories: Equipped with power plug, cable connector and line adapter for connecting further luminaires. Mounting material for wall and ceiling installations included.
| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | LINEAR COMPACT SWITCH 600 8 W 4000 K |
| Bränd | LEDVANCE |
| Kategooriad |
Laternavalgustid
|
| Päritoluriik* | CN |
|
* The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. |
|
| Harmoneeritud süsteemi kood |
9405 1140 00 |
| Laius | 28 mm |
| Värviesitusindeks | 80-89 (klass 1B) |
| Pikkus | 573 mm |
| Kõrgus/sügavus | 36 mm |
| Lamp | LED, mittevahetatav |
| Nimipinge | 220-240 V |
| Kaitseaste (IP) | IP20 |
| Värvustemperatuur | 4000 K |
| Süsteemi võimsus | 8 W |
| Efektiivne valgusvoog | 800 lm |
Pakend: 1 | Karp: 25
Arvustuse lisamiseks logi sisse.












Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.